خودرو برقی هیوندای برای کودکان معرفی شد

11 آبان 1399

هیوندای حداقل دو خودروی الکتریکی جدید در دست ساخت دارد که قرار است بر اساس معماری جدید این شرکت برای خودروهای بدون آلایندگی (انتشار آلایندگی صفر) ساخته شود. هر دو خودروی مفهومی 45 و پرافسی (Prophecy) برای به دست آوردن نسخه های تولیدی تأیید شده اند؛ اما خودروساز کره جنوبی از قبل یک خودروی الکتریکی جدید دارد که برای تولید آماده است. با کوچک ترین، جذاب ترین و کارآمدترین محصول هیوندای که تاکنون دیده اید، آشنا شوید.

نمای جلو خودروی الکتریکی کوچک هیوندای / Hyundai Mini EV برای کودکان در کنار مدل مفهومی 45

هنوز نام رسمی برای این خودروی برقی وجود ندارد؛ اما از طرح پژوهشی و مفهومی هیوندای 45 الهام گرفته است. این موضوع به خصوص در قسمت جلویی خودرو واضح است؛ اما شباهت های دیگری نیز بین این دو وجود دارد؛ از جمله این شباهت ها می توان به چرخ ها و پروفیل جانبی خودرو اشاره کرد. هیوندای می گوید طراحان این خودرو از طرح لامپ مکعبی جنبشی (kinetic cube lamp) به همراه نیمرخ زاویه ای و در عین حال صاف استفاده کرده اند و باید قبول کنیم نتیجه، شایسته ستایش است.

مقاله های مرتبط:

تویوتا به کودکان آموزش رانندگی می دهد

بوگاتی الکتریکی Baby II مخصوص کودکان رونمایی شد

درحالی که پیشرانه خودروی الکتریکی جاده ای 45 در این مرحله به عنوان رمز و راز باقی مانده است، می دانیم از چه سیستمی برای حرکت دادن این خودروی برقی کوچک استفاده می شود. هیوندای از دو موتور الکتریکی جریان مستقیم (DC) با قدرت ترکیبی 1/12 اسب بخار (840 وات) در این مدل بهره می برد. اگرچه قدرت خروجی آن چشمگیر نیست، برای بیشینه سرعت 7 کیلومتر بر ساعت (4/4 مایل بر ساعت) کافی به نظر می رسد و هیوندای آن را برای استفاده کودکان بسیار مناسب و منطقی می داند. 

برای بهبود تجربه رانندگی مسابقه ای، طراحان و سازندگان هیوندای فقط یک صندلی در خودروی الکتریکی  جدید قرار داده اند که در وسط آن جای می گیرد. یکی از مهندسین هیوندای در این زمینه می گوید:

فقط روح های شجاع و باهوش پشت فرمان این اسپیدستر قرار خواهند گرفت. 

نمای جلو خودروی الکتریکی کوچک هیوندای / Hyundai Mini EV برای کودکان

در شرایط کنونی، این تمام اطلاعات موجود درباره خودروی الکتریکی جدید هیوندای برای کودکان است. هیوندای وعده داده است که به زودی جزئیات بیشتری فاش کند و ما مشتاقانه می خواهیم از ظرفیت پیمایش آن با یک بار شارژ مطلع شویم.

دانلود

دریافت محصولات ...

{autotoc}تمام تبلت‌های هیوندای توسط کمپانی کره‌ای مادر طراحی شده و در چین تولید می‌شوند. محصولات این شرکت معمولا در مقایسه با برندهای غیرمطرح چینی موجود در بازا...