چرا خودروسازان آمریکایی به دنبال ساخت وانت برقی هستند

11 آبان 1399

قرار است در آینده نزدیک تعداد زیادی وانت پیک آپ برقی راهی بازار آمریکا شود. جنرال موتورز با نمایش یک تبلیغ دو دقیقه و 15 ثانیه ای برای اولین هامر الکتریکی خود پا به این عرصه گذاشت. اما علاقه مندان حداقل تا پاییز سال آینده قادر نخواهند بود با این وانت 112,595 دلاری رانندگی کنند. تسلا نزدیک به یک سال پیش از پیک آپ سایبرتراک رونمایی کرد؛ اما هنوز کارخانه ای در تگزاس احداث نکرده است که کار تولید را انجام دهد و رزروکنندگان این خودروی الکتریکی انتظار دارند سایبرتراک احتمالا تا اواخر سال آینده به دستشان برسد.

وانت برقی تسلا سایبرتراک / Tesla Cybertruck

ریوین R1T که یکی از دیگر مدعیان رقابت در کلاس وانت برقی به شمار می رود، احتمالا با کمی تأخیر به دست مشتریان می رسد. لردزتاون اندیورنس احتمالا در سال 2021، بالینگر B2 احتمالا سال آینده، نسخه برقی فورد F-150 اواسط سال 2022 و نیکولا بجر (به دلیل مشکلات مدیریتی این شرکت) در سال 2023 راهی بازار می شود. درنتیجه رقابت بر سر به دست آوردن نظر خریداران وانت برقی آمریکایی بسیار شدید خواهد بود.

مشکل اینجا است: هیچ کسی نمی داند خریدار این وانت برقی آمریکایی کیست جسیکا کالدول، مدیر اجرایی بینش ها در وب سایت ادموندز، می گوید:

این طور نیست که مردم این درخواست را داشته باشند. من فکر نمی کنم مردم دور هم نشسته و به این مسئله فکر کرده باشند. شما می دانید من الان چه چیزی نیاز دارم یک وانت با موتور الکتریکی

جاش تاول، مهندس ارشد جنرال موتورز در زمینه خودروهای الکتریکی، ایده هایی درباره خریداران هامر برقی و همچنین درباره اینکه چه کسانی خریدار آن نیستند، دارد. تاول می گوید:

محیط زیست و بهتر کردن جهان، دلیل اصلی اکثر مردم برای خرید نیست. عجیب و بسیار پیچیده است که فردی بخواهد با خرید هامر به خودروی سبز دست پیدا کند. برای بسیاری از افراد باور این موضوع سخت است که وانتی غول پیکر مانند هامر نگران سوراخ های لایه ازن باشد. بسیاری این را باور نمی کنند که هامر بخواهد روزی دلسوز طبیعت و محیط زیست باشد.

وانت برقی لردزتاون اندیورنس

در عوض، جنرال موتورز دنبال ماجراجویان صحرا یا حداقل افرادی است که دوست دارند شبیه ماجراجویان صحرایی باشند. هامر که از سال 2010 تولید نشده، در بین نوع خاصی از رانندگان جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. جنرال موتورز می خواهد علاقه مندان و هواداران خودروهای بنزینی به این مسئله توجه داشته باشند که باید برای حرکت به سمت استفاده از وانت برقی متقاعد شوند و ممکن است تمام مردم دنیا از آن ها پیروی کنند.

جنرال موتورز برای جذب خریداران بیشتر، تعداد زیادی امکانات جدید در وانت برقی هامر به کار برده است. یکی از این قابلیت ها، ویژگی حرکت خرچنگی است که به وانت برقی هامر اجازه می دهد به صورت مورب حرکت کند. اپیک گیمز پلتفرم توسعه ی بازی آنریل انجین (Unreal Engine) را به منظور ساخت نوعی نرم افزار مخصوص خودرو که اپیک گیمز آن را HMI (رابط انسانی-ماشینی) خطاب می کند، مورد استفاده قرار می دهد. این وانت برقی، برای اولین بار است که از باتری جدید آلتیوم جنرال موتورز استفاده می کند و دارای ظرفیت پیمایش 560 کیلومتر است و می تواند در زمان 3 ثانیه، از حالت سکون به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت برسد.

از بسیاری جهات، پیکاپ های برقی مانند هامر، سایبرتراک و فورد F-150 منطقی به نظر می رسند. آن ها خودروهای الکتریکی سریع و قدرتمندی هستند و ازآنجاکه قطعات متحرک کمتری نسبت به مدل های مجهز به پیشرانه احتراق داخلی دارند، تعمیر و نگه داری آن ها آسان تر است. وانت های برقی احتمالا برای مدتی قیمت بیشتری نسبت به مدل های غیر برقی دارند (طبق کتاب آبی کلی متوسط قیمت یک ​​وانت برقی فول سایز 50 هزار دلار است)؛ اما خریداران در درازمدت می توانند بیش از این مقدار را پس انداز کنند.

مقاله های مرتبط:

جنرال موتورز هنوز موفق به ساخت هامر برقی نشده است

تصاویر و اطلاعات فنی وانت برقی هیدروژنی نیکولا منتشر شد

وانت برقی ریوین R1T رونمایی شد

وانت تسلا سایبرتراک رونمایی شد

برای خودروسازان، تولید وانت فرصتی عالی است؛ زیرا مزایا و سودآوری بیشتری نسبت به سایر وسایل نقلیه سواری دارد. عجله استارتاپ هایی که وانت و شاسی بلند الکتریکی تولید می کنند، تصادفی نیست. قیمت بالاتر آن ها، هزینه های اولیه تحقیق، توسعه و باتری را جبران و قیمت آن ها را در مجموع مقرون به صرفه تر از یک سدان ارزان قیمت یا کامپکت می کند.

به علاوه، وانت ها (البته مدل های ارزان تر) محبوب ترین خودروهای آمریکایی هستند. هر کسی که بر بازار وانت الکتریکی تسلط داشته باشد، به طور منطقی بر آینده بازار حکومت می کند. کالدول، تحلیل گر ادموندز، می گوید:

اگر ناگهان همه مردم وانت برقی بخواهند، سازندگان آن در موقعیت مطلوبی قرار می گیرند. هیچ کسی نمی خواهد از قافله عقب بماند.

هنوز هم وانت های برقی امروزی ممکن است خودروهای مهمی که افراد وفادار منتظر آن بودند، نباشند. برای پیروزی در بازار ایالات متحده، خودروسازان در نهایت باید به چیزی فراتر از علایق کنونی دست یابند و به عبارتی، باید آن را برای افرادی تولید کنند که به دنبال جامعه آرمانی هستند.

وانت برقی / Electric Pickup

کالدول می گوید:

برای تغییر از بنزین به برق، خودروسازان باید رانندگان را متقاعد کنند که رفتار خود را تغییر دهند؛ به عنوان مثال رفتارهایی مانند استفاده از یک فناوری نامحبوب در شرایط فعلی، به یاد سپردن شارژ شبانه خودروی برقی یا در محل کار، پیدا کردن ایستگاه شارژ محلی. این ها چیزهایی هستند که افراد را درباره خودروهای الکتریکی هیجان زده می کنند. اما اگر خودروسازان نتوانند مصرف کنندگان عمده را به این شکل هیجان زده و علاقه مند کنند، تولید چنین خودروهایی چه فایده ای دارد

دریافت محصولات ...