ثبت عکس های منحصر به فرد از مکان های محبوب

15 خرداد 1399

با این وجود عکاسی از مکان های معروف چالشی است که انجام دادن آن بسیار سخت است و سخت تر از آن گرفتن عکس هایی منحصر به فرد از این لوکیشن ها است. اما نگران نباشید؛ دفعه ی بعدی که اجازه ی عکاسی از یک لوکیشن محبوب را داشتید، از نکات زیر استفاده کنید تا بتوانید تصاویر منحصر به فردی را ثبت کنید.

1- از زوایای خلاقانه استفاده کنید

تغییر پرسپکتیو اولین متدی است که برای عکاسی از مکان های معروف می توانید در نظر بگیرید. برای شروع سعی کنید از زاویه بالا به پائین عکاسی کنید. سپس اطراف سازه ای که قصد عکاسی از آن را دارید بگردید تا زوایای جدیدی را پیدا کنید و بتوانید عکس هایی از آن بگیرید که کمتر دیده شده است.

با این کار می توانید زوایایی پیدا کنید که شلوغی کمتری دارند و به همین خاطر انعطاف پذیری و زمان بیشتری برای تنظیم عکس خودتان دارید و دیگر نیازی نیست با مشکلات مربوط به جمعیت سر و کله بزنید.

2- استفاده از لنزهای غیرمعمول را تجربه کنید

عکاسی از مکان های معروف

انتخاب بهترین لنز برای عکاسی و عدم تغییر دادن آن کار خیلی ساده ای است. برای مثال در صورتی که از منظره عکاسی می کنید، احتمالا اولین انتخاب شما یک لنز واید است. اما نمی دانید که استفاده از لنزهای مختلفی که برای یک شرایط خاص غیرطبیعی به نظر می رسند، تا چه اندازه می تواند روی عکس نهایی تاثیرگذار باشد.

برای مثال سعی کنید از یک لنز زوم استفاده کنید و روی جزئیاتی تمرکز کنید که خیلی از عکاس های دیگر با استفاده از لنزهای استاندارد یا «مناسب» نمی توانند از آن ها عکاسی کنند. باور نمی کنید که چقدر از جزئیات مکان های معروف به دلیل تلاش عکاس ها برای ثبت نمای کامل لوکیشن نادیده گرفته شده است.

3- از وسایل دیگر داخل صحنه استفاده کنید

شما می توانید از وسایل دکوری و یا سوژه های دیگر (مثل حیوانات خانگی) استفاده کنید تا عناصر جذاب جدیدتری به تصاویر خودتان اضافه کنید. این وسایل می توانند داستان هایی را بازگو کنند که با عکس های کلاسیک ممکن نیست.

عکاس ها با استفاده از این دست وسایل شانس این را دارند که از صدای خودشان برای خلق ترکیب های جدید استفاده کنند و کار با وسایل و سوژه ها را یاد بگیرند.

4- از لوکیشن های غیرقابل دسترس تر عکاسی کنید

شهرهایی که مکان های مشهوری دارند، دقیقا می دانند که باید چه کار کنند تا جذابیت بیشتری برای توریست ها ایجاد کنند. به همین خاطر است که مسیرها و چشم اندازهایی که منظره ی خوبی دارند همیشه خیلی شلوغ است.

با اینکه شما می توانید از این لوکیشن ها عکس های خیلی خوبی بگیرید و از توریست ها به عنوان بخشی از تصویر خودتان استفاده کنید تا عکس شما صادقانه تر به نظر برسد اما احتمالا بهتر است کمی از مسیرهای شلوغ دور شوید.

در صورت امکان اطراف لوکیشن را کمی بگردید تا نماهای خوب را پیدا کنید. ممکن است برای این کار نیاز باشد بیشتر کوه نوردی کنید و یا خیابان های کمتر شناخته شده را بررسی کنید اما چیزی که سفر را لذت بخش می کند همین موضوع است. علاوه بر این، این نماهای منحصر به فرد به شما منظره ای را می دهند که قبلا هیچوقت مشاهده نکرده اید و بتوانید تصاویری را خلق کنید که قبلا هیچکس ندیده است.

5- عکاسی در شب

عکاسی از مکان های معروف

با عکاسی در شب هم می توانید کمی اوضاع را تغییر دهید. با این کار عکاسی از مکان های معروف هم آسان تر خواهد بود زیرا توریست های کمتری آنجا هستند و راحت تر می توانید عکس موردنظر خود را ثبت کنید. همچنین می توانید از ساعات جادویی پس از غروب آفتاب یا قبل از طلوع آن هم استفاده کنید و از نور در حال محو شدن خورشید در آسمان تیره استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که برای تصاویری از این قبیل از تنظیمات نوردهی مختلف استفاده کنید. مطمئنا برای اینکه سنسور دوربین شما بتواند از نور کم موجود در محیط استفاده کند باید برای مدت طولانی تری آن را نوردهی کنید.

در صورتی که بدانید مدت زمان نوردهی طولانی تا چه اندازه می تواند روی صحنه هایی کم نوری که از آن ها عکاسی می کنید تاثیرگذار است و می تواند به لوکیشنی که از آن عکاسی می کنید زندگی و کاراکتر ببخشد شگفت زده خواهید شد.

6- از پهپاد استفاده کنید

استفاده از نمای چشم پرنده (Birds’-eye view) باعث خلق زوایای منحصر به فردی خواهد شد که قبلا ندیده اید. از آنجایی که خیلی از عکاس ها مهارت عکاسی با پهپاد را ندارند، استفاده از این تکنیک را ندارند استفاده از پهپاد روش خیلی خوبی برای عکاسی از مکان های معروف است.

البته باید اطلاع داشته باشید که استفاده از پهپاد در برخی لوکیشن های خاص غیرقانونی است و هیچ عکس خوبی ارزش شکستن قوانین و یا برهم زدن یکپارچگی یک مکان تاریخی را ندارد.

عکاسی از مکان های معروف

قبل از استفاده از پهپاد قوانین محلی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که می توانید از این متد استفاده کنید. در صورت نیاز هم با مقامات محلی تماس بگیرید تا بتوانید پاسخ سوالاتی که دارید را به صورت واضح از آن ها بگیرید.

سخن نهایی

به صورت خلاصه ممکن است برخی اوقات شما دوست داشته باشید به صورت مستقیم از یک مکان معروف عکاسی کنید. این تصاویر عکس های کلاسیکی هستند که هر کسی دوست دارد آن ها را داخل رزومه خود داشته باشد. قبل از اینکه از کادربندی های خلاقانه و تجربی استفاده کنید، گرفتن چند عکس معمولی و مستقیم هیچ اشکالی ندارد. در واقع بهتر است این تصاویر کلاسیک را همان ابتدای کار بگیرید تا آزادی عمل بیشتری برای نشان دادن خلاقیت خودتان داشته باشید و بتوانید به شکلی از مکان های عمومی عکاسی کنید که مخاطب قبلا آن را ندیده است.

دریافت محصولات ...

شرکت گوگل اعلام کرد که به زودی عینک خاصی را به بازار عرضه خواهد کرد که به کمک آن، کاربران می‏‌توانند در تمامی لحظات زندگی خود به شبکۀ اینترنت متصل باشند و از طر...