رفع جوش و لک های پوستی در فتوشاپ

14 اردیبهشت 1399

چرا ابزار Spot Healing برای رفع مشکلات پوستی مناسب است؟

ابزار Spot Healing عملا یک ابزار تعویض بافت است. این ابزار بافت های آسیب دیده و ناخواسته را از یک نقطه برمی دارد و آن ها را با بافت خوب اطراف جایگزین خواهد کرد. بافت خوب با تون و رنگ نقاط مشکل دار ترکیب خواهد شد تا تصویری با بافت خوب و سالم داشته باشید. ابزار Spot Healing شباهت زیادی با ابزار Healing Brush دارد اما در حالی که Healing Brush به ما کمک می کند بافت خوب را خودمان انتخاب کنیم، Spot Healing Brush کاملا بافت ها را خودش انتخاب خواهد کرد و به همین خاطر استفاده از آن راحت تر و سریع تر خواهد بود. در زمان روتوش پوست و رفع جوش در فتوشاپ ما فقط روی نقاطی که مشکل دارند کلیک می کنیم و به شکل جادویی مشکلات پوستی رفع خواهند شد. در ادامه نحوه ی انجام این کار را مشاهده خواهید کرد.

ما از فتوشاپ CC برای این آموزش استفاده می کنیم اما آموزش ما به صورت کامل با فتوشاپ CS6 نیز تطبیق پذیر است و می توانید از آن استفاده کنید.

برای دنبال کردن این آموزش شما می توانید از هر عکسی که پوست سوژه نیاز به اصلاح داشته باشد استفاده کنید. اما ما از عکس زیر استفاده می کنیم تا متوجه شویم که ابزار براش Spot Healing چه کاربردی برای رفع جوش از صورت سوژه دارد.

رفع جوش در فتوشاپ

در عکس زیر می توانید نتیجه نهایی را پس از روتوش پوست و حذف جوش در فتوشاپ مشاهده کنید:

رفع جوش در فتوشاپ

رفع جوش در فتوشاپ

قدم 1: اضافه کردن یک لایه خالی جدید

پس از اینکه عکس جدید را در فتوشاپ باز کنید، در پنل لایه ها می توانید عکس را در لایه ی پس زمینه مشاهده کنید:

رفع جوش در فتوشاپ

برای اینکه کارهایی که در زمان روتوش انجام می دهید، با نگه داشتن کلید Alt و کلیک روی آیکون Add New Layer یک لایه جدید بالای لایه قبلی اضافه کنید:

رفع جوش در فتوشاپ

در پنجره New Layer، اسم لایه جدید را Spot Healing قرار دهید و سپس روی کلید OK کلیک کنید

رفع جوش در فتوشاپ

لایه جدید Spot Healing در بالای لایه پس زمینه ظاهر خواهد شد:

رفع جوش در فتوشاپ تغییر رنگ چشم در فتوشاپ بیشتر بخوانید : آموزش جامع تغییر رنگ چشم در فتوشاپ

قدم 2: انتخاب براش Spot Healing

ابزار Spot Healing Brush را از نوار ابزار انتخاب کنید:

رفع جوش در فتوشاپ

قدم 3: انتخاب گزینه Sample All Layers

پس از اینکه ابزار Spot Healing Brush را انتخاب کردید، گزینه Sample All Layers را در نوار گزینه های بالا انتخاب کنید. این گزینه به ابزار Spot Healing Brush اجازه می دهد که نه فقط از لایه فعلی (لایه Spot Healing) بلکه از لایه ی تصویر پائین لایه فعلی هم نمونه برداری کند.

رفع جوش در فتوشاپ

قدم 4: انتخاب گزینه Content-Aware

در نوار گزینه های بالا دوباره مطمئن شوید که Type روی Content-Aware تنظیم شده است. این گزینه به فتوشاپ این امکان را می دهد که تصمیمات هوشمندانه تری برای جایگزینی بافت بگیرد.

رفع جوش در فتوشاپ

قدم 5: کلیک روی مشکلات پوستی برای رفع آن ها

برای رفع جوش در فتوشاپ روی جوش ها و دیگر مشکلات پوستی با استفاده از ابزار Spot Healing کلیک کنید تا آن ها را برطرف کنید. برای به دست آوردن بهترین نتایج سعی کنید براش بزرگ تر از جوش مورد نظر باشد. برای تغییر سایز براش کلید براکت سمت چپ را فشار دهید تا براش کوچک تر شود و برای بزرگ تر کردن آن هم کلید براکت سمت راست را فشار دهید.

ایجاد افکت پنینگ در فتوشاپ بیشتر بخوانید : آموزش ایجاد افکت پنینگ در فتوشاپ

در عکس زیر ما براش را روی یکی از جوش ها قرار داده ایم و ابعاد آن را تغییر داده ایم تا نشانگر موس کمی بزرگتر از خود جوش باشد.

رفع جوش در فتوشاپ

فقط کافیست روی جوش کلیک کنید تا بلافاصله حذف شود. فتوشاپ بافت جوش را با بافت محیط اطراف جایگزین کرده است تا یک پوست صاف در آن قسمت داشته باشیم:

رفع جوش در فتوشاپ

رفع اشتباهات

در صورتی که فتوشاپ اشتباه کند و جوش پس از اولین کلیک رفع نشد، با فشار دادن کلیدهای Ctrl + Z یک قدم به عقب برگردید. سپس در صورت نیاز براش را تغییر اندازه دهید و دوباره روی نقطه موردنظر کلیک کنید. هر بار که کلیک می کنید نتایج مختلفی به دست خواهید آورد.

من با حرکت براش روی جوش های دیگر، تغییر سایز براش با استفاده از کلیدهای براکت راست و چپ و کلیک کردن آن ها را هم حذف می کنم. همین حالا هم پوست سوژه خیلی بهتر به نظر می رسد.

رفع جوش در فتوشاپ

رفع جوش های بزرگتر با استفاده از ابزار Spot Healing Brush در فتوشاپ

اجازه دهید به سراغ چانه ی سوژه برویم که جوش های بزرگتری دارد.

رفع جوش در فتوشاپ

برای پاکسازی مناطق بزرگتر مثل قسمت زیر ابتدا مشکلات کوچک تر را برطرف کنید. ما با کلیک روی جوش های جداگانه و کوچک با استفاده از ابزار Spot Healing Brush شروع می کنیم و ابتدا آن ها را حذف خواهیم کرد.

رفع جوش در فتوشاپ

سپس به جای اینکه تلاش کنید قسمت های خیلی بزرگ را با یک براش خیلی بزرگ و فقط یک کلیک ترمیم کنید، مثل چندین قسمت کوچک با آن ها رفتار کنید. ابتدا از بیرون شروع کنید و سپس کم کم به سمت داخل حرکت کنید. علاوه بر کلیک کردن شما می توانید موس را هم به صورت کوتاه روی جوش بکشید. قسمت هایی که موس را کشیده اید به رنگ مشکی قابل دیدن هستند.

رفع جوش در فتوشاپ

زمانی که موس را رها کنید فتوشاپ بافت قسمت انتخاب شده را با بافت اطراف جایگزین خواهد شد

رفع جوش در فتوشاپ

ما به کلیک کردن و کشیدن موس به صورت کوتاه روی قسمت های مشکل دار ادامه دادیم و در صورت نیاز روی برخی قسمت ها چند بار کلیک کردیم. پس از مدت کوتاهی، ابزار Spot Healing Brush عملکرد خوبی در رفع جوش در فتوشاپ نشان داد.

رفع جوش در فتوشاپ

ما همین کار را برای جوش های سمت مقابل صورت هم با استفاده از یک براش کوچک و چندین عدد کلیک و کشیدن موس تکرار کردیم. نتیجه را در عکس زیر مشاهده خواهید کرد.

از بین بردن و رفع جوش در فتوشاپ

اکنون فقط یک دسته جوش دیگر باقی مانده است که مستقیما زیر بینی سوژه است:

رفع جوش در فتوشاپ مرحله به مرحله فتوشاپ پرتابل بیشتر بخوانید : چرا نباید از فتوشاپ پرتابل استفاده کرد؟

در اینجا هم با استفاده از یک براش بزرگتر از خود جوش ابتدا جوش های کوچک تری که از بقیه جدا هستند را پاک می کنیم.

آموزش رفع جوش در فتوشاپ

سپس با چندین بار کلیک و کشیدن موس قسمت های باقی مانده را هم پاک خواهیم کرد.

رفع جوش در فتوشاپ

اکنون پوست صورت سوژه کاملا بدون جوش و صاف است و بافت صورت هم کاملا سالم و سلامت است.

حالت های ترکیب Spot Healing Brush

در زمان روتوش پوست با ابزار Spot Healing Brush معمولا با تغییر Blend Mode براش از Normal به Lighten به نتایج بهتری دست خواهید یافت. گزینه Blend Mode را می توانید در نوار گزینه های فتوشاپ (Options Bar) پیدا کنید.

رفع جوش در فتوشاپ

در صورتی که Blend Mode روی Lighten قرار گرفته باشد فتوشاپ فقط پیکسل هایی که تیره تر هستند را با بافت سالم تعویض خواهد کرد. از آنجایی که جوش ها و دیگر مشکلات پوستی معمولا تیره تر از رنگ معمولی صورت هستند، خود جوش پاک خواهد شد و بخش بیشتری از بافت سالم اطراف آن دست نخورده باقی خواهد ماند. در صورتی که مشکلات پوستی روشن تر از تون معمولی صورت است باید از حالت ترکیب Darken استفاده کنید.

رفع جوش در فتوشاپ

برای تغییر حالت های ترکیب Spot Healing Brush کلید Shift را نگه دارید و کلیدهای + و – را فشار دهید.

به همین سادگی شما توانستید نسبت به رفع جوش در فتوشاپ اقدام کنید. اکنون به راحتی می توانید هرگونه مشکل پوستی در صورت سوژه را با استفاده از ابزار Spot Healing Brush فتوشاپ برطرف کنید.

دریافت محصولات ...

✅ #رفع_جوش_جای_جوش ✨ 1 ق پودر گل بابونه را در 1 لیوان آب جوش دم کرده و هر روز با پنبه روی جوش بمالید. 👈اگر تعداد جوش ها زیاد است کل صورت را با لوسیون بشویید. 🌺🌺...

خب خب دخترا بیاین راجع ب جوش زیرپوستی حرف بزنیم جوشای زیرپوستی 🙆🙆🙆تقریبا همرنگ پوستمون هستن و مثلا با لمس کردنشون متوجهشون میشیم بهشون کمودون میگن بخاطر چی ایج...

سلااااااام ماسک آوردم واسه جوش و جای جوش امروزم جمعس و روز ماسک و رسیدگی به خودتونه مواد لازم موز زردچوبه ماست همروباهم قاطی میکنین و مثل ویدیو میزنین به...