مدل مفهومی از شاسی بلند برقی مرسدس بنز EQC 4×4² معرفی شد

11 آبان 1399

خودروی مفهومی جدید مرسدس بنز EQC 4 × 4² جدیدترین محصول منحصربه فرد خودروساز آلمانی است که شاسی بلند برقی را به یک آفرودر فوق العاده تبدیل می کند. اکنون مرسدس بنز EQC 4 × 4² جدید به لطف کار تیمی که خودروی مفهومی E 400 همه جارو 4 × 4² را تولید کرد، 20 سانتی متر بلندتر از مدل تولیدی استاندارد است.

نمای جلو خودروی مفهومی و شاسی بلند برقی مرسدس بنز / Mercedes-Benz EQC 4×4² نقره ای رنگ در مسیر آفرود

از جمله موارد مهم می توان به سیستم تعلیق کاملا اصلاح شده اشاره کرد که اکنون مجموعه ای از محورهای دروازه ای چنداتصالی دارد و به همان نقاط نصب در بدنه مدل تولیدی متصل شده اند. این مدل مفهومی از لاستیک های 20 اینچی بهره می برد و کف خودرو تا سطح زمین 293 میلی متر فاصله دارد که این فاصله، 153 میلی متر بیشتر از EQC استاندارد و 58 میلی متر بیشتر از G کلاس است.

مارکوس شافر، مدیر ارشد عملیاتی مرسدس بنز، در این زمینه گفت:

هدف ما این است که تجمل مدرن و سازگاری زیست محیطی را با جذابیت ترکیب کنیم. مرسدس بنز EQC 4 × 4² نشان می دهد که چقدر حمل ونقل پایدار لذت بخش است. این جایی است که به لطف MBUX و به روزرسانی های بی سیم، تجربه مشتری و فناوری پیشرفته حمل ونقل برقی به کوه منتقل می شود. به طور خلاصه بگویم که خودروی الکتریکی لوکس و پیشرفته راهی مسیرهای آف رود خواهد شد.

نمای جانبی خودروی مفهومی و شاسی بلند برقی مرسدس بنز / Mercedes-Benz EQC 4×4² نقره ای رنگ در مسیر آفرود

رینگ های بزرگ این خودروی مفهومی باعث می شوند خودروساز آلمانی از زهوارهای برجسته پلاستیکی برای تغاری های گلگیر بهره ببرد که 200 میلی متر به عرض خودرو اضافه می کنند و ظاهر «پاگنده» را به شاسی بلند برقی آلمانی می دهند. داشتن مجموعه ای از اکسل های دروازه ای، راهی مطمئن برای به حداکثر رساندن رانندگی در مسیرهای خارج از جاده است. عمق فرو رفتن خودرو در آب اکنون 40 سانتی متر (15 سانتی متر افزایش)، زاویه دیدار و خروج آن 31/8 و 33 درجه است (به ترتیب 11/2 و 13 درجه افزایش می یابد)؛ درحالی که زاویه شکست 24/2 درجه است و 12/6 درجه افزایش می یابد.

شافر افزود:

این مطالعه ی متحرک به وضوح نشان می دهد که در کنار اشتیاق به حمل ونقل برقی، ما در مرسدس بنز ادعای رهبری کامل در این بخش داریم و جذابیت احساسی این موضوع را در آینده بیش ازپیش افزایش خواهیم داد.

نمای عقب خودروی مفهومی و شاسی بلند برقی مرسدس بنز / Mercedes-Benz EQC 4×4² نقره ای رنگ در مسیر آفرود

مقاله های مرتبط:

قیمت و مشخصات فنی مرسدس بنز EQC اعلام شد

نگاهی به فناوری های برجسته مرسدس بنز EQC 400

مرسدس بنز سیستم صوتی سفارشی به EQC 4 × 4² اضافه کرده است که صداها را هم در فضای داخل کابین و هم در خارج پخش می کند. چراغ های جلو به عنوان بلندگو و بخشی از سیستم عمل می کنند که از الگوریتم های طراحی صوتی هوشمند برای محاسبه لحظه ای صداهای منتشرشده از آمپلی فایر استفاده می کند. صداهای پخش شده تحت تأثیر طیف وسیعی از پارامترها از جمله موقعیت پدال گاز، سرعت خودرو یا سرعت بازیابی انرژی قرار می گیرند.

پیشرانه الکتریکی نسبت به مدل تولیدی معمولی مرسدس بنز EQC 400 بدون تغییر باقی مانده است که از پیکربندی موتور برقی دوگانه با قدرت ترکیبی 408 اسب بخار و 762 نیوتن متر گشتاور و باتری لیتیوم-یون 80 کیلووات ساعت بهره می برد. مرسدس ظرفیت پیمایش برقی این خودروی الکتریکی را به طور دقیق مشخص نکرده است؛ اما می دانیم تا اتمام شارژ باتری قادر خواهد بود مسافتی کمتر از 354 کیلومتر (طبق استاندارد EPA) طی کند؛ زیرا نسخه تولیدی استاندارد در بهترین شرایط می تواند مسافت 354 کیلومتر (220 مایل) را بپیماید.

نمای کابین و سیستم سرگرمی خودروی مفهومی و شاسی بلند برقی مرسدس بنز / Mercedes-Benz EQC 4×4² نقره ای رنگ در مسیر آفرود

متأسفانه گفته می شود مرسدس بنز EQC 4 × 4² جدید به عنوان مدل طراحی مطالعاتی باقی خواهد ماند؛ دقیقا مانند E 400 همه جارو که قبل از آن بود. بااین حال قطعا ساخت مدل مفهومی می تواند گامی در جهت درست برای تجسم خودروهای برقی شاسی بلند در آینده باشد.

نمای سه چهارم جلو خودروی مفهومی و شاسی بلند برقی مرسدس بنز / Mercedes-Benz EQC 4×4² نقره ای رنگ در مسیر کوهستان نمای سیستم سرگرمی خودروی مفهومی و شاسی بلند برقی مرسدس بنز / Mercedes-Benz EQC 4×4² نمای سه چهارم خودروی مفهومی و شاسی بلند برقی مرسدس بنز / Mercedes-Benz EQC 4×4² نقره ای رنگ با منظره کوه نمای عقب خودروی مفهومی و شاسی بلند برقی مرسدس بنز / Mercedes-Benz EQC 4×4² نقره ای رنگ با منظره آسمان ابری نمای جلو خودروی مفهومی و شاسی بلند برقی مرسدس بنز / Mercedes-Benz EQC 4×4² نقره ای رنگ در مسیر آفرود با منظره آسمان نمای سه چهارم جلو مدل مفهومی و شاسی بلند برقی مرسدس بنز / Mercedes-Benz EQC 4×4² نقره ای رنگ با منظره آسمان ابری خودروی مفهومی و شاسی بلند برقی مرسدس بنز / Mercedes-Benz EQC 4×4² نقره ای رنگ در مسیر بالا رفتن از تپه نمای سه چهارم مدل مفهومی و شاسی بلند برقی مرسدس بنز / Mercedes-Benz EQC 4×4² نقره ای رنگ
دریافت محصولات ...